search

Import z Chin- jakość i rzetelność


Bardzo wielu przedsiębiorców myśli o rozpoczęciu swojej działalności z skorzystaniu ze oferty towarowej prezentowanej przez Chiny. Myślą o tym, by zacząć dokonywanie zakupów właśnie w tamtym kraju, ponieważ koszty są zdecydowanie niższe, opłaca się także ponieść opłaty za cały import z Chin.
Warto pamiętać, ze Chiny są krajem zlokalizowanym w Azji, dlatego towar musi zostać objęty obsługą i kosztami celnymi. Tyczy się to wszystkich krajów spoza Unii Europejskiej. Przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy i wpłaty pieniędzy trzeba najpierw sprawdzić rzetelność i wiarygodność wybranego sprzedawcy. Często przedsiębiorcy tracą czujność i nie sprawdzają do końca swojego przyszłego kontrahenta. Niekiedy ceny są aż tak atrakcyjne, że transakcja wydaje się okazją nie do przegapienia. W takiej sytuacji import z Chin może wiązać się z pewnym ryzykiem. Przed dokonaniem jakiejkolwiek przedpłaty warto najpierw zrobić pewien research w Internecie na temat danego producenta. Często można znaleźć wypowiedzi wielu osób, które już z danym kontrahentem współpracowały i mają wyrobione na jego temat zdanie. W przypadku firm działający h na rynku już od dłuższego czasu, na ich temat wiele informacji znajduje się na forach internetowych. Oczywiście dobra opinia to nie jest 100% źródło informacji i gwarancja, jednak pozwala na wstępną weryfikację sprzedawcy.
Jeśli rozważa się import z Chin http://e-logistics.pl/import, należy także sprawdzić jakość oferowanych produktów. Naklejki i napisy typu Made in China często kojarzą się z kiepską jakością, a to z kolei źle wpływa na reputację całej chińskiej produkcji. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, ze nie wszystkie produkty stanowią kicz. Dlatego warto zrobić przegląd produktów.
Przed dokonaniem zakupu koniecznym jest również dokonanie sprawdzenia towaru oferowanego przez producenta, a także jego porównanie ze zdjęciami, które znajdują się na jego stronie internetowej. Również w tym przypadku można posiłkować się całą wiedzą, jaką w tym zakresie podjęli już inni przedsiębiorcy współpracujący z firmą, która może zostać naszym dostawcą.