search

Kryteria wyboru najlepszej szkoły językowej


Przynajmniej kilka razy do roku, każda ze szkół językowych ma prawdziwe oblężenie. Wiele osób odwiedza strony internetowe takich szkół,  sprawdza oferty i przechodzi aby na własne uszy usłyszeć oferty, które są proponowane. O ile szkół językowych jest dużo, to dobra szkoła języka angielskiego warszawa  jest prawdziwą rzadkością. Warto zatem dokładnie sprawdzić oferty szkół i znaleźć takie, które oferują najlepsze warunki. Porównanie ich da nam odpowiedź, którą szkołę wybrać.  Aby jednak to zrobić należy najpierw przyjąć pewne kryteria.

Kryteria, którymi możemy ocenić szkołę językową

Lektor czy zwykły nauczyciel? Oczywiście nie powinno się przekreślać nauczycieli, którzy mają wielotonie doświadczenie w nauczaniu języka obcego. Jednak, jego nawyki wyniesione ze szkoły, mogą bardzo przeszkadzać w nauczaniu na kursach językowych w szkołach, które cieszą się bardzo dużą efektywnością nauczania. Najlepiej, aby zajęcia prowadzone były przez profesjonalnie przygotowanych lektorów.  Dobra szkoła języka angielskiego warszawa gwarantuje pracę z najlepszymi! 

Native speaker nauczy Cię akcentu. Można by pomyśleć, że skoro mamy już zajęcia z profesjonalnym lektorem, to zajęcia z native speakerem nie będą potrzebne. Jednak, jeśli naprawdę zależy nam na nauczeniu się języka angielskiego, powinniśmy szukać takiej szkoły, w które zatrudniony jest native speaker. Chodzi o to, aby w jak najlepszym stopniu opanować akcent.

Przejrzysty cennik. Kursy języka angielskiego nie zawsze nalezą do najtańszych (choć oczywiście nie jest to regułą). Bardzo ważne jest jednak to, aby cennik był przejrzysty i konkretny. Ponadto, nie powinien zmieniać się w trakcie zajęć, na które już uczęszczamy. Warto dowiedzieć się również, czy wszystkie usługi oferowane przez szkołę są płatne, czy może niektóre z konsultacji są darmowe?

Niewielkie grupy.  Najefektywniejsza praca jest w małych grupach. Pamiętaj o tym! Powtarzanie jest ważne – w dużej grupie nie ma na to szans! Dobra szkoła języka angielskiego warszawa zapewnia kilkuosobowe grupy, a także zajęcia indywidualne.

Dobra szkoła języka angielskiego warszawa musi spełniać pewne kryteria. Oczywiście nie zawsze jest tak, że dobra szkoła spełnia je wszystko – ważne jest to, aby spełniała te, na których zależy nam najbardziej.

Nie zapominajmy także o tym, że dobra szkoła języka angielskiego warszawa to taka, w której panuje dobra atmosfera. Tam gdzie czujemy się dobrze, gdzie jesteśmy akceptowani, wiedza o wiele szybciej wchodzi nam do głowy. Pamiętajmy o tym przy wyborze szkoły. Do niczego się nie zmuszajmy, ale dajmy sobie szanse na poznanie czegoś nowego poszerzenie  naszych horyzontów.